Arayın
Sadece Kesin Sonuç
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Filtre
Ürünler
Author avatar
Alan Dean Foster

Alan Dean Foster
1946 yılında New York’ta doğan Foster, Los Angeles’ta büyüdü. UCLA’de Siyaset Bilimi üzerine lisans ve Sinema üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra küçük bir Studio City, CA reklam firmasında metin yazarı olarak çalıştı.
Yazın kariyeri 1968 senesinde August Derleth, Foster’ın yazdığı uzun, Lovecraftvari mektubu satın alıp kısa bir hikâye olarak yayımlayınca başladı. Başka dergilere kısa hikâyeler satarak devam etti. İlk roman yazma denemesi olan The Tar-Aiym Kran, g Betty Balantine tarafından satın alındı ve 1972 senesinde Ballantine Books tarafından yayınlandı.
O zamandan bu yana saltık bilimkurgu, fantazi, korku, polisiye, western, tarihi ve çağdaş hikâyelerde yaptığı gezintilerden oluşma bir külliyat oluşturdu. Pek çok filmin roman uyarlamalarını yaptı. Bunlar arasında Star Wars, ilk üç Alien filmleri, Alien Nation, The Chronicles of Riddick, Star Trek, Terminator: Salvation ve her iki Transformers da yer almakta. Eserleri elliden fazla dile çevrildi ve İspanya ve Rusya’da ödüller kazandı.

Alan Dean Foster Kitapları
Diğer Yazarlar