Arayın
Sadece Kesin Sonuç
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Filtre
Ürünler
Author avatar
Thomas Pynchon

Derin ve komplike romanlarıyla tanınan Amerikalı yazar Thomas Ruggles Pynchon Jr., 1937’de New York’ta doğdu. Önce kısa öyküler yazarak kariyerine başlayan Pynchon, 1960’lı yıllarda kaleme aldığı postmodern romanlarıyla kendi okur kitlesini oluşturdu. Zamanında Nabokov’un öğrencisi olduğu gibi, aynı zamanda William Gibson, David Foster Wallace, Salman Rushdie ve Neal Stephenson gibi farklı türlerde ustalaşan yazarların etkileneceği birine dönüşen Pynchon, medyadan kendisini çok iyi sakladığı için günümüzün Salinger’ı olarak da anılıyor.
49 Numaralı Parçanın Nidası, yazarın en kısa romanıdır. İlk olarak 1966’da yayımlanmış ve uluslararası değerlendirmelerde 20. yüzyılın en iyi İngilizce romanları arasında gösterilmiştir. Göndermelerle yüklü bu metin üzerine bugüne kadar birçok çalışma yapılmış ve okurlara yol göstermesi için kaynak kitaplar da yayımlanmıştır.
Pynchon, günümüzde medyadan uzak durarak yazarlığına devam etmekteyken, Nobel Edebiyat Ödülü kulislerinde adı sıklıkla anılmaktadır.

Thomas Pynchon Kitapları
Diğer Yazarlar